Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2011

ΕΠΙΒΛΗΤΙΚΗ ΝΙΚΗ ΜΕ ΣΚΟΡ 4-0 ΠΕΤΥΧΕ Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ

Ρόλος για έναν πρωταγωνιστή είχε η σημερινή αναμέτρηση στο στάδιο «ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΘΑΝΟΥ» όπου ο τοπικός ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού πολύ εύκολα επικράτησε με σκορ 4-0 απέναντι στην ομάδα της ΔΟΞΑΣ Ωρωπού.
Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ παίζοντας πάρα πολύ καλό ποδόσφαιρο, δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στην αντίπαλη ομάδα και μάλιστα από το ξεκίνημα  του αγώνα έδειξε τις προθέσεις του για να «καθαρίσει» από πολύ νωρίς  το παιχνίδι.
Έτσι στο Α΄Ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ένας επιθετικός μονόλογος του ΚΕΡΑΥΝΟΥ, με πολλές φάσεις μπροστά στην εστία του πολύ καλού τερματοφύλακα Νούτση και  έκλεισε με σκορ 2-0 και εάν οι επιθετικοί του παίκτες ήταν πιο προσεκτικοί στην τελική προσπάθειά τους,  ίσως το σκορ θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο.
Στο Β΄Ημίχρονο η ομάδα του Βαγγέλη Φίντζου συνέχισε με το ίδιο επιθετικό ρυθμό, δημιούργησε και έχασε πολλές ευκαιρίες και στο τέλος κατάφερε να πετύχει άλλα δύο τέρματα.
Η ΔΟΞΑ Ωρωπού αντιμετώπισε στο παιχνίδι αυτό αρκετά προβλήματα, κυρίως στο χώρο της μεσαίας και της αμυντικής της  γραμμής και σε μια ή σε δύο ίσως περιπτώσεις  σε όλο το παιχνίδι, θα μπορούσε να πετύχει ένα τέρμα.
Γενικά ήταν ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι με την ομάδα του ΚΕΡΑΥΝΟΥ να κερδίζει δίκαια και να παίρνει τους τρεις βαθμούς της νίκης.
ΤΑ ΓΚΟΛ
Στο 10΄ λεπτό ο Φέκκας βρέθηκε μόνος του απέναντι με τον Νούτση και με ωραίο πλασέ σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή πέτυχε το 1-0.
Στο 46΄ λεπτό ο Κούσης με ωραίο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής διπλασίασε τα τέρματα του ΚΕΡΑΥΝΟΥ.
Στο 60΄ λεπτό ύστερα από ωραίο συνδυασμό των παικτών του ΚΕΡΑΥΝΟΥ, ο Κούσης βρέθηκε «ξεχασμένος»  μόνος του μέσα στην περιοχή και με πολύ ωραίο γυριστό σουτ  σημείωσε το 3-0.
Στο 82΄ λεπτό και πάλι ύστερα από  εξαιρετικό συνδυασμό, ο Σιώρος με ωραίο πλασέ σουτ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 4-0.
Η διαιτησία του κ. Μπαϊλη και των βοηθών του Τσόγκα και Καραγιαννίδη ήταν πάρα  πολύ καλή.