Τρίτη 27 Μαρτίου 2012

25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 1-2

Σάββατο, 24 Μαρτίου 2012

Κεραυνός Θεσπρωτικού
Ισχυρό προβάδισμα για την κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος πήρε σήμερα ο Κεραυνός Θεσπρωτικού, ο οποίος πήρε μια πολύ δύσκολη όσο και αγχωτική νίκη απέναντι στην Δόξα Ωρωπού με σκορ 2-1.
Φάση από τη σημερινή αναμέτρηση
Η νίκη αυτή του Κεραυνού και με το συνδυασμό το ισόπαλο αποτέλεσμα του Λούρου στο Καναλάκι, δίνει στην ομάδα του Θεσπρωτικού ένα ισχυρό προβάδισμα τεσσάρων βαθμών λίγο πριν την αυλαία του συναρπαστικού εφετινού πρωταθλήματος.
Απομένουν άλλωστε άλλες πέντε αγωνιστικές και με την σημερινή αναμέτρηση να
έχει ιδιαίτερη σημασία, καθώς ο Κεραυνός Θεσπρωτικού προσπαθούσε να διατηρηθεί στην κορυφή της βαθμολογίας και την ομάδα της Δόξας Ωρωπού ουσιαστικά να παίζει όλη την κατηγορία.
Πανηγυρισμοί στο 2-1 με σκόρερ τον Νάση
Ήταν ένα παιχνίδι διαφήμιση του ποδοσφαίρου που χάρισε στους πολλούς φιλάθλους που το παρακολούθησαν πλούσιο θέαμα, πολλά γκολ και το σπουδαιότερο ότι διεξήχθη μέσα σε καθαρά αθλητικά πλαίσια.
Σίγουρα η νίκη του Κεραυνού  κρίνεται  δίκαιη  απέναντι σε μια πάρα πολύ καλή ομάδα η οποία ομολογουμένως και με την εικόνα που έδειξε σήμερα, σε καμία περίπτωση δεν αξίζει ν' αγωνίζεται στην β΄κατηγορία.
Διαιτητές και αρχηγοί των ομάδων
ΤΑ ΓΚΟΛ
Στο 12΄λεπτό ο Ντόβας στην προσπάθειά του να γυρίσει την μπάλα με κεφαλιά στον Λέκκο, ο τελευταίος την τελευταία στιγμή γλιστρά και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα και το 1-0 για την Δόξα Ωρωπού.
Στο 13΄λεπτό σέντρα του Ντόβα από αριστερά και ο Λέτσος με ωραίο σουτ πραγματοποιεί το 1-1.
Στο 77' λεπτό ο Ντόβας πραγματοποιεί δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή  και ο Νάσης με άψογο κοντρόλ και στη συνέχεια με υποδειγματικό πλασέ σουτ μέσα από την περιοχή  διαμορφώνει το τελικό 2-1.
Η διαιτησία του κ. Ρούσου Ν. και των βοηθών του Κωνσταντίνου και Τάγγα ήταν άριστη.
Είσοδος διαιτητών και ομάδων
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ: Νούτσης, Ποστόλη, Γκολάκου, Μαντούσης, Λυγκούρης, Κονάκης Α., Γκλιάτης, Παπαχρήστος (81΄Παπαχρήστος), Κονάκης Ν., Τσαντούλας, Κροκίδας (86΄Δρόσος)
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ: Λέκκος (83΄Duka), Μπόμπορης, Ντόβας, Τζιάκος Γ.Δ., Κιτσαντάς (60΄Νάσης), Κούσης, Παππάς (42΄Γεωργαλής), Λέτσος, Τζιάκος Γ.Ν., Κολιός, Τζιάκος Δ.