Τρίτη 20 Μαρτίου 2012

24η Αγωνιστική: ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 2-2

Σάββατο, 17 Μαρτίου 2012

Διαιτητές και αρχηγοί των ομάδων
Σ' ένα ντέρμπι με πολύ πλούσιο θέαμα ο Αμβρακικός Βόνιτσας και Κεραυνός Θεσπρωτικού μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στη Βόνιτσα με σκορ 2-2.
Ο Τζιάκος Γ.Ν. με δυνατή κεφαλιά
μειώνει σε 1-2
Οι γηπεδούχοι καλύτεροι στην διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου κατάφεραν να αιφνιδιάσουν και να πετύχουν τα δύο τέρματά τους και να δείχνουν ότι πολύ δύσκολα θα έχαναν το σημερινό παιχνίδι.
Στην επανάληψη ο Κεραυνός Θεσπρωτικού μπήκε στο παιχνίδι πολύ πιο δυνατά και παίζοντας στο μισό γήπεδο τους γηπεδούχους,  κατάφερε σε διάστημα μόλις  δύο λεπτών να φέρει το παιχνίδι στα ίσια.

Έτσι έχοντας και το ψυχολογικό αβαντάζ με το μέρος του ο
Κεραυνός προσπάθησε να πετύχει την ολική ανατροπή,  όμως  ο Αμβρακικός  Βόνιτσας άντεξε στην πίεση και στο τέλος κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας.
Τρίλεπτη διακοπή του αγώνα
ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ:
Στο 24΄ λεπτό απευθείας φάουλ του Χαϊδάκη  έξω από την μεγάλη περιοχή και λάθος εκτίμηση του Duka,  η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα και το 1-0 για τον Αμβρακικό Βόνιτσας.
Στο 37 λεπτό ο Παληογιάννης  με ωραία ατομική προσπάθεια  πετυχαίνει το 2-0.
Στο 64΄λεπτό κόρνερ του Ντόβα και δυνατή κεφαλιά του Τζιάκου Γ.Ν.μέσα από την περιοχή και το 2-1.
Στο 66΄λεπτό και πάλι σε εκτέλεση κόρνερ του Ντόβα ο Λέτσος με ωραία κεφαλιά διαμορφώνει το τελικό 2-2.
Στο 89΄λεπτό ο Χαϊδάκης αντικρίζει την δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται από τον αγώνα.
Στο 90+ ο αγώνας διακόπτεται για τρία λεπτά λόγω ρίψεων αντικειμένων στον πρώτο βοηθό κ. Τριανταφύλλου από τους φιλάθλους της γηπεδούχου ομάδας.
Η Διαιτησία του κ.Ρίππη και των βοηθών του Σφονδύλη και Τριανταφύλλου ήταν καλή.