Δευτέρα 31 Οκτωβρίου 2011

ΕΠΙΑΣΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ….. Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ-ΣΑΜΨΟΥΝΤΑ 6-0
Πολύ άνετη νίκη με 6-0 και σε ρυθμούς προπόνησης, πέτυχε ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού απέναντι της ομάδας της Α.Ε. Σαμψούντας στο Δημοτικό Στάδιο «ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΘΑΝΟΥ».
Μόλις στο 9΄λεπτό ο Τζιάκος Γ.Ν. με «ψηλοκρεμαστό» πλασέ σουτ μέσα από την μικρή περιοχή, πετυχαίνει το 1-0.
Στο 24΄λεπτό και πάλι ο ίδιος παίκτης με κοντινή κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή, πετυχαίνει το 2-0.
Στο 54΄λεπτό σέντρα του Τζιάκου Δ. από δεξιά, ο Φέκκας με εντυπωσιακή κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή πετυχαίνει το 3-0.
Στο 63΄λεπτό ο Φέκκας πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, με ωραία κεφαλιά μέσα από την περιοχή, κάνοντας έτσι το 4-0.
 Στο 72΄λεπτό ο Τζιάκος Γ.Ν. πετυχαίνει χατ- τρικ, με ωραία κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή ανεβάζοντας το σκορ σε 5-0.
Το τελικό 6-0 πετυχαίνει ο Σιώρος με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή του Γεωργιάδη.
Η Διαιτησία του κ. Ζιώγα και των βοηθών του: Λαμπούση και Βασιλειάδη ήταν άριστη.