Δευτέρα 29 Αυγούστου 2011

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕ Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΣΤΟ 2ο ΦΙΛΙΚΟ

Στο 2ο φιλικό παιχνίδι που έδωσε χθες  ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού  στους Σφακιώτες Λευκάδος γνώρισε την ήττα με σκορ 2-1 από την ομάδα του Καλαμιτσίου.
Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ στο φιλικό αυτό παιχνίδι προβλημάτισε με την εμφάνισή του κυρίως στο Α΄Ημίχρονο και έδειξε να είναι πολύ κουρασμένος από τις καθημερινές και επίπονες προπονήσεις.
Στο διάστημα αυτό του Α΄ Ημιχρόνου, το Καλαμίτσι Λευκάδος με πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας και ιδιαίτερα μετά το πρώτο  εικοσάλεπτο ,  πίεσε την ομάδα του ΚΕΡΑΥΝΟΥ και κατάφερε να πετύχει δύο ωραία τέρματα στο 23ο λεπτό με τον Ζακυνθινό και 39ο λεπτό με τον Γεωργάκη.
Στο Β΄ Ημίχρονο η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε, με τον ΚΕΡΑΥΝΟ να είναι καλύτερος και να πιέζει την ομάδα του Καλαμιτσίου. Το μόνο που κατάφερε στο τέλος ήταν να σημειώσει ένα τέρμα στο 78ο λεπτό με τον Καραγιάννη ύστερα από εκτέλεση πέναλτυ.