Πέμπτη 9 Φεβρουαρίου 2012

19η Αγωνιστική: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ-ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ 1-0

Κεραυνός: Κιτσαντάς, Duka, Λέτσος, Τζιάκος Γ.Δ., Τζιάκος Γ.Ν., Φέκκας,
Πανούσης, Τζιάκος Δ., Κολιός, Δημολίτσας, Μπόμπορης
Κάτω από πάρα πολύ δύσκολες καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν σήμερα  το απόγευμα στο Θεσπρωτικό και σ’ ένα πάρα πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο, ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ πέτυχε μια δύσκολη νίκη με  σκορ 1-0  επί του ΕΡΜΗ Καναλίου.
Μια…νίκη οποία ήρθε μετά από πολύ κόπο και κούραση, καθώς εκτός των άσχημων  καιρικών συνθηκών που επικρατούσαν σήμερα στο Θεσπρωτικό, ο Κεραυνός είχε αναγκαστικές απουσίες του Κούση και Σιώρου και οι οποίοι αντικαταστάθηκαν με παίκτες από την σημερινή  παιδική ομάδα.
Ο Τζιάκος Δ. χάνει μεγάλη ευκαιρία για το 2-0
Παρ' όλα τα προβλήματα που είχε σήμερα  ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ,  η ανωτερότητά του  σε όλη την διάρκεια της σημερινής αναμέτρησης  ήταν εμφανής και θα λέγαμε ότι οι τρεις  βαθμοί της νίκης ήταν δίκαιοι.
Ο Ερμής Καναλίου  προσπάθησε να εκμεταλλευτεί το βαρύ αγωνιστικό χώρο και παίζοντας πάρα πολύ δυνατά, είχε ως κύριο στόχο το θετικό αποτέλεσμα.
Φάση στην εστία του Καναλίου
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Στο 2΄ λεπτό ο Βασιλειαδής μόνος του στην μικρή περιοχή του Duka  με δυνατή κεφαλιά στέλνει την μπάλα μόλις άουτ από το κάθετο δεξί δοκάρι.
Στο 15΄λεπτό ο δεύτερος βοηθός Παναγιώτου ακυρώνει  το γκολ του Κολιού ως οφσάιντ.
Στο 26΄λεπτό ύστερα από την ανατροπή μέσα στην μεγάλη περιοχή του Τζιάκου Δ., ο Φέκκας με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και το 1-0 για τον Κεραυνό.
Στο 28΄λεπτό απευθείας χτύπημα φάουλ του Λέτσου η μπάλα με δύναμη τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Γεωργίου.
Στο 76΄λεπτό δυνατό σουτ του Λέτσου έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα περνά μόλις  ελάχιστα άουτ από το κάθετο δεξί δοκάρι του  Γεωργίου.
Στο 79΄λεπτό ο Τζιάκος Δ. μόνος του μέσα στην περιοχή πιάνει δυνατή κεφαλιά και η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ .
Στο 87΄λεπτό ο Ζάκκας μόνος του στην μικρή περιοχή πραγματοποιεί πλασέ σουτ και ο Λέτσος την τελευταία στιγμή με δυνατή προβολή στέλνει την μπάλα κόρνερ.

Το 1-0 με τον Φέκκα
Η Διαιτησία του κ. Αλεξανδρόπουλου και των βοηθών του Ντόνη και Παναγιώτου ήταν πολύ καλή.
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ: Duka, Μπόμπορης, Πανούσης (75΄Νάσης), Τζιάκος Γ.Δ.,  Κιτσαντάς, Δημολίτσας (56΄Μπαλάφας -83΄Νταλαγιάννης), Τζιάκος Δ., Λέτσος, Τζιάκος Γ.Ν., Κολιός, Φέκκας
ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ: Γεωργίου, Χουλιάρας, Kashari, Καντζιώτης (56΄Ζάκκας), Καραστάθης (66΄Μουκάνος), Βασιλειάδης, Houseni, Ντίνος (75΄Γκοβγιάς), Κρητικός, Μουμπούλης,Καρασαββίδη